Які вітаміни справді корисні для дитини: поради мамам - Витамины для здоровья всей семьи - Vitatone!

Які вітаміни справді корисні для дитини: поради мамам

Кожна мама хоче дати своїй дитині все найкраще. Це в повною мірою стосується вітамінів. У тому, що організм дитини необхідно підтримати за допомогою вітамінно-мінерального комплексу, багато хто не сумнівається. А ось відповідь на запитання, які вітаміни купити, доводиться шукати довго.

При виборі вітамінно-мінерального комплексу, потрібно звертати увагу на кілька важливих моментів.

1. Сировина, що використовується для виробництва продуктів. Високоефективні витаминно- мінеральні комплекси виготовлені на сертифікованій високоякісній сировині, що забезпечує цим комплексам гарантію високої якості. Наприклад, чи знаєте ви, що не всі вітаміни C однаково корисні і що взагалі нам можуть продати під виглядом вітаміну С? Існує кілька видів БАД, які можуть бути запропоновані покупцеві під цією назвою.

Який з них – саме той, що «працює» як вітамін С, котрий так потрібен нашому організму в період спалахів грипу та застуди?

Аскорбінова кислота має чотири ізомери, з яких справді корисний тільки один – L-аскорбінова кислота, вона ж L-ascorbic acid. Тільки цей ізомер аскорбінової кислоти має біологічну активність, і саме його називають вітаміном С.

Це – до відома тих, хто принципово не купував аскорбінову кислоту без  “L-“. А якщо вказано інше: аскорбат натрію, аскорбінова кислота – такий «вітамін С» виготовляється синтетичним шляхом і не приносить користь організму.

Відповідно, замість працюючих вітамінів вам можуть запропонувати їхні замінники, які не не мають для організму жодної користі.

2. Наступний важливий момент: склад вітамінів для дітей також включає цукор або підсолоджувач, адже діти хочуть приймати тільки смачні, солодкі вітаміни. Відповідно, є різні підсолоджувачі таблетки, обирайте з них найкорисніший для організму дитини. Стевія – натуральний підсолоджувач, який дозволяє застосовувати вітамінно-мінеральний комплекс навіть за наявності цукрового діабету.

3. Форма випуску вітамінного комплексу. З найбільш поширених форм випуску вітамінно-мінеральних комплексів – сиропи, звичайні таблетки, льодяники, жувальні пастилки, таблетки для розсмоктування, розчинні таблетки, шипучі таблетки.

  • вітаміни в сиропі засвоюються швидше за все, а також малюкам від 1 року легше приймати вітаміни в рідкій формі;
  • жувальні пастилки – не просто вітаміни, а й розвага для дитини. Їх можна приймати з віку від 4-х років, коли дитина навчиться жувати;
  • таблетки, капсули (для ковтання) – не всі діти легко ковтають таблетку, тому звертайте на увагу на таблетовану форму, яка розчиняється у воді або в роті дитини;
  • таблетки, які шиплять в роті – нова форма вітамінних препаратів для дітей. Особливість форми цих таблеток в тому, як саме вони “поводяться” в роті: при розсмоктуванні вони вивільняють безліч крихітних пухирців повітря, приємно лоскочучи язика.

4. Барвники. Щоб привернути увагу дітей, виробники фарбують вітаміни в різні кольори. Як правило, вони асоціюються у нас з різними фруктами. Більшість виробників використовують штучні барвники, і тільки в рідкісних випадках використовуються натуральні барвники (із соків овочів, фруктів). Як відрізнити, який барвник використовує виробник? Дуже просто. Штучні барвники забезпечують вітамінам насичений, яскравий однорідний колір. Якщо ви купите такі вітаміни і дасте дитині, то побачите, що вітамінний препарат, незалежно від форми випуску, забарвлює язик в яскравий колір. Тому краще заздалегідь прочитати на упаковці або в інструкції, які саме барвники використовує виробник тих чи інших вітамінів. Вітаміни з натуральними барвниками мають помірно яскравий колір, він може бути не зовсім рівномірним, а згодом навіть збліднути.

5. Оптимально підібраний комплекс корисних речовин. Обираючи вітаміни дітям або вітаміни для школярів, потрібно звертати увагу на додаткові компоненти, що містяться в препараті. Навряд чи дитині дошкільного або шкільного віку підійдуть вітаміни з женьшенем або підвищеним дозуванням цинку. Немає необхідності й у дуже високих дозах кальцію.

Важливий компонент, на який слід звернути увагу – поліненасичені жирні кислоти Омега-3. Омега-3 дуже важливі для інтелектуального розвитку дитини, допомагають успішно впоратися з високими шкільними навантаженнями, поліпшують пам’ять і увагу.

Тепер ви знаєте, як обрати якісні, справді корисні та натуральні вітаміни для дитини. Знаючи ці прості правила, ви в будь-який сезон зможете забезпечити дитину вітамінами, мінералами і корисними речовинами, необхідними для здоров’я, розвитку та росту.

Ще поради

СПРОБУЙ ЩЕ!