Вітамін С для дітей - Витамины для здоровья всей семьи - Vitatone!

Вітамін С для дітей

Вітамін С для дітей

Вітамін С та імунітет – великі друзі, всі мами й татусі знають, що він захищає організм дитини від різних інфекцій та особливо важливий в сезон застуд. Але, насправді, крім імуномодулюючої, вітамін С виконує безліч інших функцій:

 • це сильний антиоксидант, він захищає організм від вільних радикалів і токсинів, несприятливих екологічних чинників;
 • зміцнює кровоносні судини й капіляри, регулює процес згортання крові;
 • покращує клітинне дихання;
 • прискорює загоєння шкірних покривів;
 • необхідний для здоров’я кісток, суглобів, хрящів;
 • активує дію травних ферментів;
 • знижує рівень стресу.

У сучасному світі авітаміноз (повна відсутності вітаміну в організмі) вітаміну С, також відомий як цинга, зустрічається дуже рідко, водночас, у дітей гіповітаміноз (дефіцит вітаміну) цього елементу зустрічається у 80% випадків.

За якими ознаками можна визначити дефіцит вітаміну С у дітей?

 1. Як ми знаємо, вітамін С для імунітету просто незамінний, тому за умови його дефіциту дитина часто хворіє на застудні та інші інфекційні захворювання.
 2. Часті носові кровотечі.
 3. Слабкість, сонливість, дитина швидко втомлюється.
 4. Синюватий відтінок обличчя, особливо біля носа і вух.

Особливо “прискіпливі” батьки можуть визначити, чи достатньо в організмі дитини вітаміну С за лабораторним аналізом сечі. Норма – 30 мг в добовому обсязі.

Вітамін С дітям – як забезпечити необхідну кількість?

Важливо знати, що вітамін С організм самостійно синтезувати не може. Цей вітамін ми можемо отримати тільки з продуктами харчування або в аптечних препаратах!

Рекордний вміст вітаміну С в цитрусових, полуниці та суниці, ківі, болгарському перці, чорній смородині, свіжій зелені, квашеній капусті та в багатьох інших продуктах. Більшість дітей обожнюють фрукти і з задоволенням їх їдять. Чому ж навіть при повноцінному раціоні часто діагностують дефіцит вітаміну С?

Мабуть, варто почати з того, що внаслідок застосування сучасних методик вирощування, початкова кількість вітамінів і мінералів у рослинних продуктах нижча, ніж має бути. Також потрібно враховувати, що вітамін С дуже нестійкий до впливу зовнішніх факторів. У деяких продуктах значна його частина втрачається вже через кілька годин після збору, а через місяці його зберігання в плодах сягає максимум половини від початкового. Наприклад, зелень лише за добу зберігання втрачає половину вмісту вітаміну С. Яблука за півроку зберігання втрачають не менше 25% вітаміну, картопля – 50%.

Втраті вітамінів сприяє будь-яка механічної обробка – очищення шкірки, нарізання, перетворення на пюре тощо. І, звичайно, значна частина вітаміну втрачається при термічній обробці – наприклад, в листових овочах його кількість зменшується на 70%. Важливо враховувати, що кожне наступне розігрівання їжі ще наполовину скорочує вміст вітаміну С! Тому при приготуванні їжі потрібно застосовувати методи, які дозволяють максимально зберегти в продуктах корисні речовини. Так, найкорисніша картопля – зварена у шкірці, будь-які овочі збережуть набагато більше мікроелементів, якщо опускати їх у киплячу воду, а не в холодну, свіжі салати будуть набагато кориснішими, якщо приготувати їх безпосередньо перед вживанням.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Популярний міф, ніби за літо завдяки великій кількості свіжих овочів і фруктів вдається забезпечити організм дитини вітаміном С щонайменше до зими, не має жодних наукових обгрунтувань! Вітамін С виводиться з організму приблизно за 5 годин і “запасти” його неможливо!

Популярний метод забезпечити організм дитини вітаміном С – аптечні препарати. Згідно зі статистикою, у розвинених країнах, таких як США та Канада, понад 50% дорослого і майже 100% дитячого населення регулярно приймають вітамін С в монопрепаратах або полівітамінні комплекси з його вмістом.

Цікаво знати, що молекула натурального вітаміну С з харчових продуктів і отриманого хімічним шляхом ідентичні на 100%, тому немає жодної різниці, з яких джерел він буде отриманий, головне, щоб організму його вистачало!

Однак, купуючи в аптеці вітаміни для дитини з вітаміном С, слід обов’язково звернути увагу на його форму. Для нас синонімом вітаміну С є термін “аскорбінова кислота”, але це не зовсім правильно. По-справжньому корисна L-аскорбінова кислота – один з 4-х ізомерів аскорбінової кислоти, який має високу біодоступність і, по суті і є вітаміном С для організму. Прийом же звичайної “аскорбінки”, яка містить просту аскорбінову кислоту або аскорбат натрію, не принесе організму очікуваної користі.

Забезпечити дитину цим незамінним вітаміном допоможуть льодяники з вітаміном С Vitatone – всього в одному льодянику міститься 25% необхідної кількості, а 4 льодяники забезпечать добову норму вітаміну! Смачно і корисно!

Ще поради

СПРОБУЙ ЩЕ!