Від 0 до 18: вік дитини і вітаміни - Витамины для здоровья всей семьи - Vitatone!

Від 0 до 18: вік дитини і вітаміни

Від 0 до 18: вік дитини і вітаміни

Для росту й розвитку, для правильного формування всіх органів і систем, для того, щоб мати сили для навчання та ігор, діти потребують цілої низки вітамінів і мінералів. Очевидно, що потреба в різних корисних елементах для трирічного малюка і дванадцятирічного підлітка відрізняються. Але як визначити, які саме вітаміни, мінерали та інші корисні речовини найбільш важливі в конкретному віці? Спробуємо розібратися!

Вітаміни для дітей до 1 року

Більшість діток в такому віці харчуються грудним молоком. Це оптимальний продукт для немовлят, адже містить вітаміни, мінерали, необхідні білки та жири в потрібній концентрації для малюка, більше того, склад грудного молока здатен «підлаштовуватися» під потреби дитини у відповідності до її віку. У цей період важливо подбати про те, щоб мама отримувала всі необхідні речовини з харчування та спеціальних вітамінних комплексів. Якщо нутрієнтів буде недостатньо, страждати буде організм жінки, бо всі ресурси спрямовані на потреби дитини. Діти, які перебувають на штучному вигодовуванні, також отримують необхідний комплекс корисних речовин. Виробники піклуються про те, щоб збагатити дитяче харчування вітамінами і мінералами та не допустити гіповітамінозу. Іноді малюки відчувають дефіцит певних речовин, наприклад, вітаміну D, але зазвичай такі випадки виявляє і корегує педіатр.

Вітаміни для дітей від одного року

У період від 1-го року до 2-х років дитина поступово переходить з грудного молока або спеціального дитячого харчування на «дорослу їжу». Зважаючи на те, що звичайна їжа не містить стільки ж корисних речовин, як мамине молоко або спеціальні продукти для малюків, в цей період уже може бути рекомендований прийом спеціальних мультивітамінний комплексів. Які саме вітаміни і мінерали повинні в них міститися? Дитина перебуває в дуже активній стадії росту і розвитку, тож їй, безумовно, необхідний весь комплекс корисних речовин, але найбільш важливі в цей період вітаміни В, D, С, РР і А.

Важлива також форма мультивітамінного препарату. Малечі підійде тільки рідка форма, у вигляді сиропу.

Коли йдеться про необхідність давати дитині вітаміни і мінерали, часто не беруться до уваги інші життєво важливі елементи, зокрема – поліненасичені жирні кислоти Омега-3. Омега-3 необхідні для здоров’я й розвитку дитини, бо відповідають за розвиток мозку, нервової системи та зору. Також Омега-3 мають важливе значення для імунітету, зміцнюють судини і всю серцево-судинну систему, необхідні для здоров’я волосся та шкіри, формування та розвитку дорослих зубів. Згідно з дослідженнями, більшість дітей отримує менше чверті необхідної їм кількості жирних кислот Омега-3, причому дефіцит спостерігається і в розвинених країнах.

Основна складність в тому, що головне джерело Омега-3 – морська риба, яку, як правило, діти їдять неохоче.
Ще одна, і, мабуть, головна проблема – риба, що продається в Україні, досить сумнівної якості. Вона або вирощена на фермах, і в силу специфіки харчування практично не містить цінних Омега-3 кислот, або виловлена ​​в місцях, де не контролюється вміст у водах ртуті та інших шкідливих речовин. Наприклад, в скумбрії високий вміст Омега-3, але аналізи показують, що вона також є одним з рекордсменів за змістом ртуті. Регулярне вживання такої риби просто небезпечне для дитини.

Для дітей оптимальним джерелом Омега-3 є саме аптечні препарати. У якісному продукті з вмістом Омега-3 обов’язково вказується, в якому регіоні була виловлена ​​риба, жир якої використовувався для виробництва препарату. Наприклад, мультивітамінний сироп Vitatone Multiomega містить риб’ячий жир морських риб, виловлених в екологічно чистих ділянках холодних морів біля Ісландії і Фарерських островів.

Vitatone Multiomega ідеально підходить для дітей будь-якого віку, починаючи з одного року, завдяки формі сиропу з приємним тропічним смаком, вмістом 13 життєво необхідних вітамінів і мінералів та жирних кислот Омега-3!

Вітаміни для дітей в два роки

Від 2-х до 3-х років потреби та пріоритети в отриманні вітамінів дитиною в принципі такі ж, як і в 1 рік, але фахівці відзначають, що важливо забезпечити організм такими мінералами. як залізо, кальцій і фосфор. З 2-х років посилено розвивається незріла поки ще імунна система, тому потрібно не допускати дефіциту таких вітамінів як А, В, С і Е, які безпосередньо беруть участь у формуванні імунних клітин і білків. Як і раніше, переважно давати вітаміни у формі сиропу.

Вітаміни для дітей в 3 роки

Трирічний вік є досить критичним для малюка у багатьох аспектах.

По-перше, дитина не тільки переходить в основному на «дорослу» їжу, а й активно формує власні харчові звички. При цьому вона може відмовлятися від цілої групи продуктів, недоодержуючи важливі макро- та мікронутрієнти.

По-друге, саме в цьому віці діти зазвичай починають активне соціальне життя – перший раз йдуть в дитячий садок і / або на різні розвиваючі заняття. Замість одного-двох-трьох товаришів на дитячому майданчику дитина спілкується мінімум з десятком дітей, отже, її імунна система гостро потребує додаткового зміцнення.

Загострюється і стресовий фактор – нове спілкування, нові заняття, зміни режиму дня створюють певний тиск на нервову систему малюка.

Отже, які вітаміни мають бути в пріоритеті? Тіамін, вітамін А, В6, С і РР, а також рибофлавін – для імунної системи, Омега-3 – для профілактики стресу й успіхів у заняттях!

З трирічного віку з’являється також можливість робити вибір форми вітамінно-мінерального комплексу. Наприклад, діти обожнюють таблетки, які шиплять в роті, VitatoneKids. Цей препарат рекомендований дітям від 3-х років, містить необхідні дитині вітаміни та мінерали, і водночас прекрасна альтернатива цукеркам, ще й «зі спецефектами».

Вітаміни для дітей в 4 роки, 5 років, 6 років

Загалом вітамінні потреби дітей у цьому віці такі ж, як у трирічних. Однак треба враховувати, що в цей період у дітей не тільки активне зростання кісткової і м’язової системи, але також дуже висока фізична активність. Подбайте про достатню кількість кальцію, вітамінів С, групи В, D і А.
Для дітей дошкільного віку дуже важливо, щоб вітаміни були смачними і цікавими. Тільки в цьому випадку вони не тільки охоче їх приймають, а й самі щодня нагадують батькам про прийом вітамінів. Желейні пастилки – одна з улюблених форм вітамінів для дітей. Вітамінно-мінеральний комплекс Vitatone Kids у вигляді желейних пастилок із додаванням натуральних соків моркви, яблука, бузини та порошку куркуми, виготовлений в Європі спеціально для дітей від 4-х років. Компанія Newtone Pharma пропонує високоякісний продукт для дітей, розроблений з урахуванням потреби в цьому віці в необхідних вітамінах і мінералах.

Вітаміни для дітей від 7 років

Не дарма саме 7 років – стандартний вік вступу до школи. Саме починаючи з цього періоду кістковий і м’язовий ріст дитини сповільнюється, натомість починається інтенсивний розвиток головного мозку. Поряд із цією фізіологічною особливістю нові умови, необхідність засвоювати цілі масиви знань, підвищення вимог до дисципліни тощо провокують у маленьких школярів стрес і втому. Водночас зростає навантаження на імунітет, адже в шкільних класах дітей ще більше, ніж в групах дитячого саду, а стрес і постійне напруження значною мірою ослаблюють природний захист організму від інфекцій. Навіть якщо раніше батькам вдавалося уникати аптечних препаратів і вітамінізувати дитину виключно за допомогою продуктів харчування, для школярів рекомендується профілактичний прийом повного комплексу вітамінів і мінералів, а також обов’язково Омега-3, щоб підтримати головний мозок і нервову систему.

Вітаміни для дітей від 12 років

Приблизно з 12 років починається пубертатний період, який характеризується певними гормональними змінами в організмі. Нині у багатьох дітей початок цього процесу припадає на ще більш ранній вік – близько 10 років. Ці зміни зачіпають репродуктивну, ендокринну, нервову системи організму, значно змінюють поведінку дитини як в родині, так і в соціумі. При цьому навантаження в школі і на додаткових заняттях тільки зростає. Вкрай важливо в період статевого дозрівання не допустити дефіциту йоду – дефіцит цього мінералу в підлітковому віці може призвести навіть до безпліддя. Нагадаємо, що Україна входить до першої п’ятірки йододефіцитних країн, тож забезпечити без додаткових добавок добову норму йоду практично неможливо! Необхідно продовжувати давати дитині Омега-3, які допоможуть уникнути проблем в навчанні та нервових перевантажень, і повний комплекс вітамінів і мінералів. Зверніть увагу, що в підлітковому віці вже є деякі розбіжності в рекомендованій добовій дозі певних речовин для хлопчиків і дівчаток. Наприклад, юнакам потрібно приблизно на 10-30% більше таких вітамінів, як B1, B2, В3, В6, В7, Е.

Відмінний вітамінний комплекс для підлітків – Vitatone Multiomega, який містить 13 вітамінів і мінералів (в тому числі йод), а також ПНЖК Омега-3.

Ще поради

СПРОБУЙ ЩЕ!