Вітаміни в продуктах або мультивітаміни з аптеки: що краще? - Витамины для здоровья всей семьи - Vitatone!

Вітаміни в продуктах або мультивітаміни з аптеки: що краще?

Деякі вважають, що вітаміни в продуктах, які потрапляють в організм при звичайному режимі харчування, забезпечують нас необхідними речовинами. Але багато хто не довіряє своєму раціону і вважає, що уникнути дефіциту вітамінів практично неможливо, якщо не вживати їх додатково. Чи достатньо вітамінів в овочах і фруктах? Чи потрібно додатково приймати полівітамінний препарат і давати його дитині?

Вітаміни з продуктів і аптечних засобів засвоюються по-різному: чи правда це?

Так це правда. Вітаміни, які надходять в організм з продуктами харчування, можуть засвоюватися краще, ніж аптечні полівітаміни. Однак є фактори, які погіршують засвоєння вітамінів, незалежно від їхнього джерела. Наприклад, при деяких захворюваннях шлунка корисні речовини можуть не засвоюватися в різних відділах травного тракту. У такому випадку дефіцит того чи іншого вітаміну виникне незалежно від того, чи приймає людина добавки до їжі,  чи їсть свіжі овочі.

У продуктах і препаратах містяться різні вітаміни, хоч називаються однаково: чи правда це?

Це не зовсім так. Будь-який з вітамінів – А, С, Е, D, вітаміни групи В – за дією ідентичні. Але в аптечних засобах і вітамінних добавках ці речовини отримані шляхом синтезу з різних екстрактів і сполук, в тому числі – з рослинної або іншої натуральної сировини. Це не завжди означає, що речовина з препарату в сиропі, пігулках або льодяниках засвоюється гірше, ніж з апельсина, яблука або листя салату. Це більшою мірою залежить від стану кишечника, шлунка, ендокринної системи.

Термічна обробка завжди знищує вітаміни в продуктах, або знижує їхній вміст: чи правда це?

Це значною мірою так. Наприклад, висока температура руйнує вітамін С. На його вміст негативно впливає і заморожування. Погано витримують температурну обробку мінеральні речовини – калій, магній і залізо – їхня втрата може становити 25-55%. Важливо пам’ятати: вміст вітамінів і корисних речовин в овочах знижується не тільки в процесі приготування страв, а й при звичайному зберіганні. Тому готувати й вживати овочі та фрукти потрібно якомога швидше після збору.

Вітаміни містяться тільки в овочах і фруктах: чи правда це?

Ні, це міф. Дуже багато важливих для організму речовин – мікроелементів і вітамінів – міститься в м’ясі, субпродуктах, рибі, горіхах, кисломолочних продуктах. Вони є в картоплі (краще варити її в “мундирі” або пекти), квашеній капусті, чорносливі, навіть в хлібі та кондитерських виробах із цільнозернового борошна.

Якщо не приймати полівітаміни, то буде дефіцит того чи іншого вітаміну: чи правда це?

При раціональному і різноманітному харчуванні у здорових людей дефіцит вітамінів зазвичай не виникає. Однак якщо ви харчуєтеся нерегулярно, зловживаєте стравами швидкого приготування і напівфабрикатами, що не готуєте вдома, не їсте свіжих салатів – цілком можливий дефіцит деяких вітамінів. Нестача вітамінів також часто виникає у дітей – це пов’язано зі швидким ростом організму, відмовою від деяких продуктів (наприклад, свіжих овочів, риби, субпродуктів), підвищеними навантаженнями. Якісні аптечні засоби допомагають забезпечити добову норму вітамінів.

Якщо приймати вітамінно-мінеральний комплекс, то можна харчуватися “як прийдеться”: чи правда це?

Ні. Правильне харчування – не тільки запорука забезпечення організму вітамінами і мікроелементами. Раціон повинен бути різноманітним, а харчування регулярним та з якісних продуктів для того, щоб уникнути захворювань шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та ендокринної систем. Особливо важливо забезпечити регулярний прийом їжі дітям. Прийом полівітамінів – навіть якщо це хороші вітаміни для дітей – не означає, що потрібно переходити на “нездорову” їжу. Нехай раціональне харчування буде традицією у вашій родині!

Щоб вітаміни, куплені в аптеці, були настільки ж корисними, як і вітаміни в продуктах харчування, важливо обирати якісний препарат у зручній для прийому формі. Якщо йдеться про мультивітамінний комплекс для дитини, оптимальний вибір – лінійка Vitatone Kids компанії NEWTONE PHARMA, в якій всі препарати виготовлені в Євросоюзі з урахуванням суворих європейських вимог до якості. Одна зі зручних для дітей форм прийому вітамінів – желейні пастилки з додаванням натуральних соків, за складом оптимально розраховані на дитячу аудиторію з 4-х років. Вітамін А в цьому комплексі допомагає зберегти гостроту зору, вітамін Е відповідає за нормалізацію обміну речовин, вітамін С і цинк дбають про імунітет, а вітаміни групи В забезпечують хороший апетит, посилюють нервову систему і допомагають системі кровотворення. Дітям з 4-х років рекомендується приймати 1-2 желейні пастилки на день, а з 7-річного віку – 2-3 жувальні пастилки щодня.
НОВИНКА – Vitatone Kids в саше, кожне з яких містить 3 жувальні пастилки, тобто, забезпечує добову дозу вітамінів для вашої дитини.

IMPORTANT TO KNOW

TRY MORE!