Рости великий! Що потрібно знати батькам в періоди росту дитини? - Витамины для здоровья всей семьи - Vitatone!

Рости великий! Що потрібно знати батькам в періоди росту дитини?

Ми звикли сприймати дорослішання дитини як природні процеси. Так воно і є, однак чи поняття росту означає лише додаткові сантиметри? Чи не відчувають малюки й діти старшого віку труднощів, пов’язаних з дорослішанням? Чи потрібні їм особливі вітаміни або спеціальний режим харчування, щоб дорослішати і розвиватися без проблем?

Все вище, і вище, і вище …

Щойно дитина починає стояти і ходити, очевидним стає, як швидко додається зріст – сантиметр за сантиметром, з місяця в місяць. Мами помічають це за тим, що одяг стає маленьким іноді буквально за тижні, а дитяче взуття малеча іноді практично не встигає взути – так швидко росте нога протягом одного сезону. Сторонні, які бачать дитину час від часу, теж помічають, як вона додає у зрості. Людина росте з перших днів життя і до 17-18 років. Ті, хто займається такими видами спорту, як баскетбол або волейбол, можуть трохи додавати в зрості на кілька років довше.

Дитина не відчуває, що росте. Вона просто іноді не встигає підлаштовуватися під зміни в своєму тілі. Через це можуть виникати проблеми з координацією рухів (підлітки, наприклад, часто стають дуже незграбними), головні болі, проблеми з хребтом, артеріальним тиском. Щоб всі процеси минали без проблем, зростаючому скелету, зв’язкам і м’язам потрібен будівельний матеріал. Протягом усього дитинства, а також в підлітковому віці дитина повинна отримувати достатню кількість кальцію й білку. У раціоні обов’язково потрібні м’ясо, риба, горіхи, кисломолочні продукти, тверді сири, свіжий сир. Також дуже важливі фізичні навантаження. Вони повинні бути регулярними, але не надмірними. Підійдуть будь-які активні ігри на свіжому повітрі або в спортзалі, плавання, танці, їзда на велосипеді, катання на роликах… У деякі моменти, особливо в підлітковому віці, ріст збільшується буквально “ривками”. У таких ситуаціях потрібно простежити, щоб дитина не почала сутулитися, інакше потім буде складно позбутися проблем з хребтом. При високих фізичних навантаженнях, наприклад, серйозних заняттях спортом, можуть виникати проблеми з суглобами, зв’язками або м’язами. Якщо дитина прагне досягти професійних спортивних висот, потрібно регулярно консультуватися зі спортивним лікарем, а також дієтологом, адже в такому випадку потрібен спеціальний раціон. Зазвичай дітям в періоди інтенсивного росту або значних фізичних навантажень потрібні додатково кальцій і вітамін D для його засвоєння, а також вітамін С.

Розумніше й дорослішим з кожним днем ​​…

Дитина росте не тільки фізично, а й інтелектуально, а також розвивається емоційно та психологічно. Фізичний ріст, емоційний стан, робота внутрішніх органів, статеве дозрівання – все це відбувається під впливом гормонів, які в підлітковому віці починають “перебудовувати” дитячий організм на дорослий лад. Підлітковий період, що починається в середньому з 12-13 років – мабуть, найбільш важкий момент і в психологічному, і у фізичному плані. Тіло вже майже доросле, а судження та емоції – дитячі. Перепади настрою можна порівняти з “емоційними гірками” дорослих людей, але ще не сформована здатність приймати дорослі рішення. Нервова система працює на межі, необхідно адаптуватися в колективі, знайти орієнтири для майбутнього життя, визначитися з подальшим навчанням, думати про професію, при цьому все ще залишатися дитиною – гуляти, спілкуватися з друзями, грати, встигати в школі й намагатися не дуже засмучувати батьків.

Гормональні зміни можуть викликати проблеми зі шкірою та вагою, тому, якщо виникають будь-які скарги, потрібно проконсультуватися з ендокринологом. Своєчасна корекція гормонального фону допоможе позбутися естетичних проблем, які дуже псують нерви підліткам.

У цей період дитині потрібна психологічна підтримка й розуміння дорослих, правильний раціон, що включає овочі, фрукти, м’ясні та кисломолочні продукти, можливо, консультації кількох фахівців (наприклад, якщо виникають скарги на акне або появу зайвої ваги), правильний раціон, а також вітамінна підтримка . Особливо важливі в цей період поліненасичені жирні кислоти Омега-3. Вони сприяють поліпшенню роботи мозку, допомагають поліпшити пам’ять, увагу і концентрацію, підтримують в періоди підготовки до іспитів. Також дуже важливі вітаміни групи В – завдяки їм нормально функціонує нервова система і підвищується стійкість до стресів. Незалежно від віку, важливим є регулярне надходження в організм вітаміну Е (він сприяє збереженню та поліпшенню зору), а також вітамін С, який підтримує імунітет.

Як забезпечити організм дитини необхідними для росту речовинами?

Компанія NEWTONE PHARMA пропонує вітамінно-мінеральні комплекси британського якості в різних формах для дітей і підлітків, які допоможуть рости здоровими в будь-якому віці. Наприклад, вітамінно-мінеральний комплекс VITATONE KIDS у вигляді желейних пастилок рекомендується з 4-х років для поповнення вітамінного балансу, енергії та підтримки імунітету. Смачні желейки в формі персонажів з мультфільму зі смаком лимона, малини, апельсина й вишні, на основі натуральних соків забезпечують організм добовою нормою вітамінів А, Е, С, вітамінами групи В, цинком, фолієвою кислотою. Мультивітамінний сироп VITATONE MultiOmega також підходить для будь-якого віку і дає можливість забезпечити організм дитини всіма необхідними вітамінами, цинком, йодом, фолієвою кислотою і, звичайно ж, поліненасиченими жирними кислотами Омега-3, необхідними для пам’яті, уваги, інтелектуального розвитку. Комплекс VITATONE KIDS Omega-3 з вітаміном D3 і лецитином в формі жувальних капсул зі смаком тутті-фрутті містить всі необхідні компоненти для навчання.

Вітамінні комплекси від NEWTONE PHARMA – це висока європейська якість вітамінів і запорука повноцінного розумового та фізичного розвитку вашої дитини!

IMPORTANT TO KNOW

TRY MORE!