Користь Омега-3: міфи і правда - Витамины для здоровья всей семьи - Vitatone!

Користь Омега-3: міфи і правда

Кілька десятиліть поліненасичені жирні кислоти Омега-3 не втрачають лідерських позицій серед засобів, які призначають для підтримки серцево-судинної системи і мозкової активності. Їх рекомендують літнім людям і вагітним, призначають жінкам будь-якого віку для збереження краси, а також дітям – для поліпшення роботи мозку, профілактики порушень уваги, пам’яті і навіть синдрому гіперактивності. Ми поцікавилися у дієтолога, кардіолога та ендокринолога, які з поширених фактів про кислоти Омега-3 – правда, а які – міф.

1. Омега-3 – джерело “хорошого холестерину”.

Це правда, хоча термін “хороший холестерин” не зовсім науковий. Існують ліпопротеїни низької щільності (так званий “поганий холестерин”, який накопичується на стінках судин, утворюючи атеросклеротичні бляшки) і ліпопротеїни низької щільності (саме їх називають “хорошим холестерином”, і саме вони допомагають знизити рівень “поганого холестерину” і зменшити прояви атеросклерозу). Чим вищий вміст «хорошого», тим нижче – “поганого”. Підвищити рівень так званого “хорошого холестерину” допомагає дієта, що містить продукти, багаті на поліненасичені жирні кислоти Омега-3. Якщо забезпечити їхнє надходження за допомогою змін в раціоні не вдається, можна приймати добавки або вітамінно-мінеральний комплекс, що містить Омега-3.

2. Якщо часто їсти жирну рибу, то організм отримає потрібну кількість Омега-3.

Це не зовсім так. По-перше, джерелом ПНЖК Омега-3 є не тільки риба, а й рослинні олії, наприклад, оливкова. По-друге, жирну рибу потрібно їсти мінімум двічі на тиждень, щоб забезпечити організм необхідною кількістю жирних кислот. Тобто, організувати таке харчування може далеко не кожна сім’я. По-третє, діти часто відмовляються від риби та рибних страв, та й оливкову олію можуть не любити. Тобто, тільки раціон не гарантує достатнього надходження Омега-3 в організм.

3. Омега-3 допомагають розвитку інтелекту у дітей.

Це правда. Втім, займаючись розвитком дитини, не потрібно покладатися тільки на поліненасичені жирні кислоти. Для повноцінного функціонування мозку необхідно багато різних речовин, і кислоти Омега-3 – серед них. У цьому контексті правильніше говорити не про користь Омега-3, а про їхню необхідність. Однак пам’ятайте, що розумовий розвиток багато в чому залежить від того, які завдання повинен вирішувати мозок. Якщо хочете, щоб дитина була розумною, на власному прикладі привчіть її “навантажувати голову”: читайте разом з нею, говоріть про прочитане, обговорюйте фільми, відвідуйте музеї, говоріть про мистецтво, цікавтеся природничими науками.

4. Омега-3 сприяють поліпшенню пам’яті.

Опосередковано – так. ПНКЖ Омега-3 поліпшують загальний стан судин, їхню еластичність, здатність підтримувати кровотік. Завдяки цьому не страждає (або поліпшується) кровопостачання мозку, а з ним і забезпечення мозкових клітин киснем. Це, в свою чергу, сприяє поліпшенню пам’яті та інших когнітивних функцій: уваги, здатності обробляти і використовувати отриману інформацію, приймати рішення.

5. Омега-3 в препаратах і добавках бувають різної якості.

Так, це правда. ПНЖК отримують з риб’ячого жиру риб сімейства тріскових. Це види, що мешкають в солоній морській воді, часто – в холодних водах. Постачальниками сировини для виготовлення добавок і препаратів із вмістом Омега-3 є багато країн: Норвегія, Росія, Перу, США, Японія та деякі інші. Усі вони ведуть вилов риби в різних місцях, екологічна ситуація в яких може значно відрізнятися. Виробники добавок і вітамінно-мінеральних комплексів закуповують сировину різного видобутку, отже, якість може бути різною. Ми радимо віддавати перевагу європейським виробникам, адже в Євросоюзі діють суворі норми контролю якості засобів, що продаються в аптеці. Особливо важливо звертати на це увагу при виборі комплексу для дітей.

Жувальні капсули Омега-3 з вітаміном D3 з лінійки Vitatone Kids виробляються в Європі у відповідності до всіх норм європейського законодавства. Цей вітамінно-мінеральний комплекс містить не тільки жирні кислоти Омега-3, важливі для організму, що розвивається, а й вітаміни А, С і D3, а також лецитин, що допомагає засвоєнню вітамінів і жирних кислот. Комплекс розроблений для дітей від 3-4 років до підліткового віку. У різні періоди росту дитячий організм потребує надходження всіх цих речовин. Зручна форма вітамінів – жувальні капсули – і можливість дозування для різного віку роблять цей вітамінно-мінеральний комплекс від компанії NEWTONE PHARMA оптимальним вибором для дітей від 3-х до 16-ти.

IMPORTANT TO KNOW

TRY MORE!